nursingportal.co.il
כניסה למנהלים

מנהלי הפורום

קרולין  גרנק - מתן שירותי רווחה
קרולין גרנק - מתן שירותי רווחה

13 שנות נסיון בתחום הסיעוד הדרכת משפחות בהגשת בקשות לגמלת סיעוד ולקבלת היתרים להעסקת עו"ז נסיון במחלות הקשורות בזקנה

צוות עזר מציון האגף לסיעוד ותמיכה בקשישים
צוות עזר מציון האגף לסיעוד ותמיכה בקשישים

"עזר מציון" מורשית ע"י המוסד לביטוח לאומי, משרד העבודה והרווחה ומשרד הביטחון, למתן שירותי מטפלים/ות לעזרת קשישים וזכאי חוק סיעוד.

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
25/04/2013 11:15
מיטה סיעודית     ו    מיכל מיכל    

היי, אני מחפשת עבור אבי ואמי, ששניהם כבר אנשים מבוגרים ופחות בריאים ומתפקדים משהיו בעבר, מקום כולשהו שמוכר או  אפילו משכיר ציוד  עזרה לקשישים. אני מחפשת להם מיטה סיעודית, עדיפות למיטה זוגית.

28/04/2013 08:10

מיטה או כל ציוד עזר סיעודי כדאי לפנות לארגון "יד  שרה" באזור המגורים של הנצרך. ניתן לרכוש ציוד כזה בעזרת משרד הבריאות , ואז יש לפנות למשרד הבריאות לגבי הנחיות, במקרה והציוד הכרחי עפ"י בדיקת פסיותרפסתית של משרד הבריאות, תהיה השתתפות בכיסוי ההוצאה הכספית.

24/04/2013 10:48
שירותי אחיות     ו    ליהי ליהי    

שלום, אני לא בטוחה שקיים דבר כזה אבל אני מחפשת שירות אחיות (דוברות עברית) שמגיעות בכל יום אל הבית של הקשיש לכמה שעות בכדי לעזור לו ולהשגיח עליו. מטפלת רגילה פחות מתאימה לי היות ואבא שלי זקוק לזריקות קבועות ומעקב רפואי. בשלב הזה אני פחות רוצה להכניס הביתה עובד זר סיעודי במשרה מלאה, דוחה קצת את הקץ...

28/04/2013 08:04

כאשר קשיש צריך הזרקות יומיומיות, אחות המרפאה מגיעה לתת הדרכה בבית הקשיש ,במידה ואין לקשיש יכולת לבצע זאת לבד , או למשפחה אין יכולת לעזור ניתן לשכור אחות באמצעות חברות הסיעוד, במידה ומדובר בטפול והשגחה, העלויות גבוהות, ויש מקום לשקול העזקת עו"ז.

18/04/2013 10:40
חברות השמה ביוטק     ו    אלי אלי    

היה לנו מזל וזכינו במטפלת מקסימה למשך 3 שנים. לצערי היא עזבה אותנו וחזרה למשפחה שלה בפיליפינים. פנינו לכמה חברות השמה ביוטק ובינתיים החלפנו כבר 4 עובדים ללא הצלחה. המצב של אימא שלי מחמיר בעקבות כל השינויים ואני חושב שעדיף יהיה להעביר אותה אל מוסד שיקומי באופן זמני. חבר אמר לי שאין דבר כזה, האם אכן כל אשפוז במוסד שיקומי הוא לצמיתות? זה לא נשמע לי הגיוני.

23/04/2013 09:06

ניתן לאשפז באופן זמני במוסד סיעודי, העלות כמובן יקרה יותר מעלות העסקת עו"ז . אכן לעתים קשה למצוא עו"ז מתאים ובעיתוי נוח למשפחה, זהו תהליך לעתים אפילו ממושך.

21/04/2013 16:54
מוסדות סיעודיים     ו    נחמה נחמה    

שלום, ברצוני לברר האם ישנו דירוג מסוים שמדרג מוסדות סיעודיים לפי סוג הטיפול שהם מציעים, תנאי האשפוז והמחיר? כרגע אני נאלצת פשוט לטייל ממקום למקום ולבחון את הטיפול בעצמי ולי בכלל אין הכשרה מקצועית או יכולת לזהות טיפול טוב יותר או טוב פחות. מי היה מאמין שיש כל כך הרבה בתי חולים סיעודיים בישראל. איך אפשר לדעת איזה מקום הכי מתאים? אשמח לטיפים טובים.
המשך יום נעים.

23/04/2013 08:57

יש להבחין בין דיור מוגן ובין מוסד סיעודי. לא קיים מדרג, והחירה נעשית על פי רוב לפי אזור המגורים , ובדיקת תנאי המקום ובדיקת עלויות, ניתן גם להתיעץ בלשכות הרווחה המקומית עם העו"ס במחלקות לטיפול בקשיש, או עם אחות המרפאה שבה מטופל הקשיש, ונכון תמיד , אין תחליף לבדיקה אישית ולמראה העין.  

21/04/2013 11:28
העסקה של עובד זר     ו    אילנה אילנה    

כמה עולה בסך הכול להעסיק עובד סיעודי זר בבית? אני זקוקה לעלות משוערת שכוללת שכר, דמי כיס, חופשים, ביטוח, אוכל, חשמל וכל שאר הוצאות. הבנתי מחברה שההוצאות לא מסתכמות רק בתשלום חודשי לחברת כוח אדם. האם באמת כל מטפלת בקשישים מקבלת יום חופש אחד בכל שבוע ודמי כיס? יש לה משכורת, למה צריך לתת לה גם דמי כיס?

23/04/2013 08:50

עובד זר מועסק באותם תנאים כמו עובד ישראלי, דהיינו:שכר מינימום, חופשות, דמי הבראה ,ימי מנוחה וכו', פרוט ניתן לקבל בכל אחד מהתאגידים לעו"ז. יתרה מכך כיום עפ"י חוק על המעסיק להפריש גם דמי פנסיה, אותם יקבל העובד כאשר יסיים את עבודתו בארץ .

22/04/2013 11:45
דיור מוגן סיעודי     ו    שירן שירן    

היי, הבנתי כי אפשר לקבל מימון חלקי בעבור דיור מוגן סיעודי למבוגרים מהמדינה. האם אכן חוק ביטוח סיעוד מאפשר לי לעשות כרצוני בסכום הכסף שאני מקבלת מהמדינה? בית דיור מוגן בימנו מאוד יקר, גם מימון חלקי יעזור לי מאוד. זה לא נראה לי הגיוני למכור בית רק בשביל להזדקן בכבוד.

23/04/2013 08:44

חוק הסיעוד ניתן בשעות טיפול ולא בכסף.עלויות בדיור מוגן גבוהות ואין השתתפות של המדינה. בחלק מהדיורים המוגנים יש מחלקה סיעודית , גם שם העלות גבוהה  . לחלופין ישנם מוסדות סיעודיים שבהם יש השתתפות המדינה בעלויות, יש לפנות ללשכת הרווחה המקומית, וגם במקרה זה יש מבחני הכנסה.

14/04/2013 16:18
עובד זר סיעודי     ו    זהבה זהבה    

בעקבות כל הפרסומים על העסקת עובד זר לא חוקי אני קצת לחוצה. האם העסקת עובד זר סיעודי באמצעות חברת כוכח אדם גדולה ומוכרת מבטיחה לי שלא יהיו לי צרות? חשוב לי למצוא עובד סיעודי זר מנוסה, מלא אמפתיה ובעל אופי נוח. מה כדאי יותר? לפנות לחברה גדולה או להעסיק מטפל באופן עצמאי בלי מעורבות של חברת כוח אדם?

23/04/2013 08:39

לא ניתן עפ"י חוק להעסיק עובד  זר שלא באמצעות  תאגיד, כל העסקה חייבת להעשות באמצעות תאגיד , ועם רישיון העסקת עו"ז ,דמי התאגיד קבועים ונגבים עבור מכלול שרותים הניתנים למעסיק.

15/04/2013 10:07

אנחנו קצת מתלבטים כאן ויש לא מעט מריבות. חלק מעדיפים סיעוד בבית וחלק מעדיפים מוסדות סיעודיים. השיקול הכלכלי משמעותי, מה זול יותר? מטפל זר בבית (כולל כל ההוצאות שמסביב) או אשפוז בבית חולים סיעודי או בית מוגן עם מחלקה סיעודית ושירותי אחיות?

21/04/2013 09:12

ככלל רצוי טיפול בסביבה הטבעית והמוכרת לקשיש,מוסדות סיעודיים הם בעלות גבוהה, אלא אם כן המוסד הוא ממשלתי , ניתן לקבל נקודות זיכוי עפ"ימצב כלכלי בעזרת לשכות הרווחה, באזור מגורי הקשיש, העסקת עובד זר לעתים האופציה ,הטובה ביותר ,העלות נמוכה ממוסד פרטי, והקשיש נישאר בסביבה מוכרת לו.

17/04/2013 10:35
2 שאלות יש לי     ו    יעל יעל    

היי, אשמח לתשובה (אם מישהו בכלל יודע), אני מנסה לבצע השוואה בין חוק הסיעוד בישראל ושירותי סיעוד בכל רחבי העולם. האם אתם יודעים מה המצב בישראל בהשוואה לשאר העולם? ניתן לומר שישראל מדינה נדיבה שנותנת קצבת סיעוד סבירה או שמדובר בקצבאות נמוכות בהשוואה לשאר מדינות העולם. אשמח לתשובות! יעל מפתח תקווה.

21/04/2013 08:50

חוק סיעוד קיים ברוב מדינות המערב, במתכונת זו או אחרת, בחלק מהמדינות הארופיאיות השרות ניתןן ע"י המדינה , כפי שזה נעשה בישראל, ובחלק ע"י הבטוח שבו האדם מ בוטח[ ארה"ב] בארצות מזרח אירופה וומזרח אסיה השרות אינו קיים.

11/04/2013 11:50
מטפלים זרים     ו    אביבה אביבה    

שלום, שכרנו מטפלת זרה בעבור ההורים לפני כחודשיים. אנחנו עדיין חדשים בתחום וחשוב לנו לדעת כמה ימי חופשה מקבלים מטפלים זרים אחרים. האם אכן נהוג לתת למטפל יום חופש אחד בכל שבוע? עובד רגיל מקבל זכאות רק ליום חופש אחד בכל חודש. מדוע עובד סיעודי זר זכאי ל-4 ימי חופשה בחודש?

17/04/2013 13:52

עובד זר עובד עפ"י חוקי המדינה , וזכאי לאותם תנאים כמו עובד ישראלי, דהינו יום חופש אחד בשבוע , 12 ימי חופשה שנתית, ו9 ימי חג לפי בחירתו מכל ימי החג הנהוגים בארץ מוצאו.

10/04/2013 10:08
שאלה להורים     ו    יונה יונה    

היי

 מסתבר כי לפי הביטוח הלאומי הורה מבוגר שלא מסוגל לטפל בעצמו הוא לא חולה סיעודי שזכאי לקבל סיוע במימון טיפול מהמדינה. אחנו לא מסוגלים לממן סיעוד בבית ואבי לא מעוניין לעבור לבית אבות. מה ניתן לעשות? כיצד אפשר יהיה לערער על ההחלטה של הביטוח הלאומי?

יונה

17/04/2013 13:51

יש לאשש את המצב הסיעודי ע"י מכתבים רפואיים תומכים, ואז להגיש את הבקשה לגמלת סיעוד לבטוח הלאומי, במידה והקשיש אכן זקוק לעזרה ונדחה , ניתן להגיש ערעור מידית בבטוח הלאומי.

10/04/2013 10:09
שאלה לגבי עבודה     ו    צביה צביה    

שלום רב

שלום לכולם, אני מחפשת עבודה בסיעוד , חשוב לי לציין שאני לא מעוניינת בעבודה במשרה מלאה או מגורים בבית המטופל. מחפשת עבודה במשרה חלקית, ייתכן כי אחליט לעבוד בכמה בתים במקביל. אין לי תואר בסיעוד אך התחום מאוד מעניין אותי.רציתי לדעת האם זה אפשרי לעבוד בתחום בלי תואר בסיעוד?

תודה

צביה

17/04/2013 13:50

הפורום אינו עוסק בתחום זה , את יכולה להשאיר פרטים באופן אישי ונשוב אלייך.

10/04/2013 10:08
שאלה מקצועית     ו    ראובן ראובן    

לום לכולם, אשמח להבין אחת ולתמיד האם אשפוז סיעודי מכוסה תחת קופת חולים? לא ברור לי מדוע חולה סיעודי (דוד שלי) שזקוק לאשפוז, לא רשאי לקבל מימון מלא מקופת חולים. היות ואני לא באמת מאמין שאצליח לנצח את המערכת ולקבל מימון מלא, אלו פתרונות סיעוד אפשר למצוא במחירים שפויים (פחות מ-3000 שקלים בחודש)? תודה לכל המסייעים, ראובן מבת-ים.

17/04/2013 13:49

אשפוז סיעודי כרוך בהשתתפות בתשלום ע"י המשפחה, ניתן לקבל נקודות זכוי ולשם כך יש לפנות לרווחה באזור מגורי הקשיש.

10/04/2013 10:07

פורום סיעוד נועד לתת לכם מענה מקצועי, ייחודי ומהיר על סיעוד בכלל ומטפלים סיעודיים בפרט. המומחים שלנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה ולעזור לכם בכל בעיה בה אתם נתקלים או ממנה אתם סובלים.

על מנת שהפורום יתפקד בצורה יעילה ושוטפת, אנחנו מבקשים לנסח את השאלות בצורה ברורה, לשמור על שפה נקייה ולהימנע מהודעות ספאם.

אם יש לכם שאלות, הצעות או בקשות, נשמח לעמוד לרשותכם


Copyright © 2019 nursingportal.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות סיעוד מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסיעוד
מחפשים חברות סיעוד? מלאו את הטופס לקבלת פרטים
אנחנו עובדים עם חברות סיעוד מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!