nursingportal.co.il

סיעוד לילדים – לקבל את העזרה שזקוקים לה


ילד עם צרכים מיוחדים, ממש כשם אדם מבוגר ולעיתים אף יותר ממנו, זקוק לסיוע מיוחד – ביציאה מהבית, בהתארגנות, בגן הילדים או בבית הספר. לביטוח הלאומי תקנות ברורות לזכאות. כל הפרטים לפניכם

כשהאדם הממוצע שומע את המילה "סיעוד", הוא חושב בדרך כלל על מטפלים סיעודיים לקשישים או לנכים, לאנשים עריריים או למי שלא יכול לדאוג לעצמו יותר. אך טיפולים סיעודיים הם שם כולל גם לסיעוד לילדים נכים ובעלי מוגבלויות שונות. השכילו במדינת ישראל להגדיר את תנאי הזכאות לסיעוד לילדים, מהם התנאים לגמלת סיעוד או למטפל סיעודי מטעם המדינה.

דרישות בסיסיות – תנאי זכות לסיעוד ילדים

עוד לפני שמתחילים לבחון כל בקשה בפני עצמה, ישנן תקנות כלליות המחייבות את המבוטח לקבלת גמלת סיעוד: הילד חייב להיות בנו של מבוטח תושב/ת ישראל ולחיות במדינת ישראל. ילד שמקבל סיוע סיעודי אינו יכול להיות מוחזק במשפחה אומנת או במוסד וכן אין הוא יכול לקבל קצבת ניידות, מלבד ילדים שנקבעו להם 80% בניידות וזקוקים לכיסא גלגלים לשימוש קבוע.
חריגה נוספת לתקנה זו היא מצב בו יש שני ילדים נכים במשפחה שלפחות אחד מהם גם קצבת ניידות. ומה בדבר ילד ששני הוריו או אחד מהם נפטרו? כל עוד היום מבוטחים כתושבי ישראל הילד עדין יחשב זכאי לתנאים אלו.
חשוב לציין שטיפול סיעודי ניתן לקבל מהמדינה בעמידה בתנאים אלו, אך גם ניתן לקבל באופן פרטי למול חברות סיעוד שונות הקיימות בארץ, במחירים משתנים – בהתאם לצרכי הילד והמשפחה.

מי זכאי לגמלת ילד נכה?

גמלה לילדים נכים משולמת החל מגיל 91 יום ועד לגיל 18 שנים, בהתאם לצרכים האישיים של הילד ומידת התלותיות שלו באחרים, דברים הנקבעים בביטוח לאומי בצורה מוסדרת ולפי תקנות ברורות. חריגים לעניין זה הם ילדים הנולדים עם תסמונת דאון או ליקויי שמיעה, שיהיה זכאים לגמלה מיום הלידה. גמלה לילדים נכים אינה משולמת לצמיתות ונבדקת מפעם לפעם. עוד חשוב לדעת שבמידה ונקבע כי הילד זכאי ליותר מגמלה אחת, תשולם לו הגבוה מבינהן.
בגין עיכוב התפתחותי חמור יכול לקבל ילד נכה עד לגיל שלוש שנים (מגיל 91 ימים, כאמור) גמלת סיעוד, ומגיל שלוש יקבע אם יקבל גמלת סיעוד במידה וזקוק לעזרה יותר מבני גילו (בביצוע פעולות יום יומיות). ילדים בני 91 ימים ועד גיל 18 שנים הזקוקים להשגחה קבועה יהיה זכאים גם הם לגמלת נכות. עוד זכאים לגמלת סיעוד הם ילדים הזקוקים לטיפול רפואי מיוחד (עירויים קבועים, צנתור שלפוחית השתן, טיפולים אימונוסופרסיביים, טיפולים בחמצן ועוד). ילדים הסובלים מאוטיזם, פסיכוזה, תסמונת דאון, ירידה בראייה ו/או בשמיעה יהיו זכאים גם הם לגמלת סיעוד.

הילדים שלנו הם כל עולמנו, ואנחנו אוהבים אותם כמו שהם. בשביל לנהל חיי משפחה אפשריים מומלץ ורצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע, למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורכם ועבור ילדכם, אוצרכם, לחיות חיים שלמים ומלאי טוב, עם הסיוע הנדרש27/06/2013    nursingportal.co.il
פורום סיעוד

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר nursingportal.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 nursingportal.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות סיעוד מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסיעוד
מחפשים חברות סיעוד? מלאו את הטופס לקבלת פרטים
אנחנו עובדים עם חברות סיעוד מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!