nursingportal.co.il

על הקשר בין מטפלים סיעודיים לבני המשפחה של המטופלאין זה מספיק שמטפל סיעודי ידע כיצד לטפל, הצלחת הטיפול מבוססת גם על היכולת שלו ליצור אמון אצל המטופל


כמו בכל קשר טיפולי, כך גם בקשר שבין מטפל סיעודי לחולה סיעודי, היכולת של הטיפול להצליח מבוסס על האמון, הכימיה והיכולת של השניים לחיות אחד עם השני.
אך להבדיל מטיפולים אחרים, כאן אופי הטיפול דורש הרבה יותר סבלנות, השקעה, הקשבה ואמון רב יותר.

כל אלה נדרשים הן בגלל העובדה שיש מטפלים סיעודיים חיים עם מטופליהם, והן בגלל שהמטופלים סיעודיים הם אנשים קשישים שאינם יכולים לתפקד באופן סדיר ללא מטפל סיעודי.

כאן גם נכנסת המשפחה לתמונה. על המשפחה לוודא שהקשר בין השניים הוא נכון, אמיתי וטוב.

"תקשורת" היא מילת המפתח של החיבור הראשוני וההתאמה של המטפל הסיעודי למטופל ולמשפחתו. מכיוון שרוב המטפלים הסיעודים הם עובדים זרים, הקריטריון הראשון לתקשורת טובה הוא השפה.

מהסיבה הזאת, יש לוודא שהמטפל, המטופל ואחד מבני המשפחה של המטופל דוברים שפה משותפת.מטפל סיעודי


הקשר בין המטופל למטפל

רוב האנשים שנמצאים במצב סיעודי יצטרכו מהמטפל עזרה בתיפקוד היומיומי. פעולות אשר נחשבות אלמנטריות עבור אדם בריא כמו: אכילה, התקלחות ואפילו מעבר ממצב ישיבה לשכיבה יהיו עבורם בלתי אפשריים ללא עזרה מתאימה.

בשביל שמטופל הסיעודי יוכל להביע את אותם הצרכים בפני המטפל שלו חשובה מאוד יכולת התקשורת איתו ויכולת ההבנה של המטפל.

חולה סיעודי יצטרך בדרך ככל את עזרתו של מטפל סיעודי גם באחזקה השוטפת של הבית, פעולות כמו: כביסה, בישול וניקיונות.

בכדי שיהיה ניתן להדריך את המטפל מה צריך לעשות ומתיף חשוב מאוד שאחד מבני המשפחה יהיה בקשר רציף עם המטפל וידריך אותו לגבי פעולות אלו וידאג לוודא שהדברים אכן נעשים כמתבקש.

הקשר בין המטופל ומשפחתו למטפל חייב להיות מושתת על אמון רב. רוב האנשים הנמצאים במצב סיעודי לא יכולים לעמוד על שלהם ולדרוש את המגיע להם. לכן, חשוב מאוד שבעת בחירת המטפל הסיעודי, בני המשפחה ייפגשו איתו ויבדקו שאכן מדובר בבן אדם אמין וישר שניתן לסמוך עליו.

בכדי לוודא זאת, אפשר להתקין מצלמות נסתרות בבית המטופל הסיעודי, או להגיע מדי פעם לביקורי פתע ולבדוק שאכן המטפל מבצע את עבודתו כמו שצריך.


מה חשוב לבדוק בעת בחירת המטפל

מטפל סיעודי הוא האדם אשר בידיו תפקידו את בן המשפחה היקר שלכם, שלא יכול לדאוג לעצמו בגלל מצבו הסיעודי. מהסיבה הזאת חשוב לבדוק טוב שמדובר באדם אמין, מקצועי ובעל הכשרה וניסיון קודם בטיפול סיעודי.

אם הפניה אל מטפל סיעודי מתבצעת דרך חברות סיעוד, חשוב לבדוק מולם, מהי ההכשרה שניתנה לאותו המטפל, איזה ניסיון קודם יש לו בתחום והאם הוא כשיר לבצע את כל הפעולות אשר לשמן אתם שוכרים את שירותיו.

חשוב ומומלץ שבני המשפחה יחד עם החלה הסיעודי ייפגשו עם המטפל לפני שהם שוכרים את שירותיו ועל פי השיחה איתו יבחנו מה הרגשתם לגביו והאם הוא משדר אמינות ומקצועיות. האם יש כימיה בין המטופל והמשפחה עם המטפל והאם השיחה יש הבנה מלאה ביניהם.


לא פעם אנו שומעים על מטופלים שדואגים שהמטפלים שלהם יקבלו חלק מהירושה שלהם או שיש קשרים חמים בין משפחת המטופל למשפחה.
לעומת זאת, לא אחת אנו שומעים על תביעות קשות נגד מטפלים שבגדו באמון המטופלים והמשפחות שלהם

13/08/2010    nursingportal.co.il
פורום סיעוד

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר nursingportal.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 nursingportal.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות סיעוד מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסיעוד
מחפשים מטפל סיעודי? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
אנחנו עובדים עם חברות סיעוד מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!