nursingportal.co.il

שירותי סיעוד לאנשים צעיריםעלות שכירת מטפל סיעודי עומדת על 5,000-1,000 ₪ בחודש. בחישוב פשוט, מי שהופך לחולה סיעודי בגיל 35 וחי עד גיל 65, יצטרך לממן עלות טיפול דמיונית של עד למעלה מ-3 מיליון שקליםלרוב כאשר עוסקים במטפלים סיעודיים, עולה לראש התמונה של קשיש ולצדו מטפל זר. עם-זאת, צעירים רבים נזקקים לסיוע או שירותי סיעוד, בשל מחלה קשה, תאונת עבודה, או הסיבה הנפוצה ביותר – נכות לאחר תאונת דרכים.

נתון אחד מרכזי מבדיל בין חולה סיעודי צעיר לבין חולה קשיש, וזו תוחלת החיים הצפויה. למרבה הצער, פעמים רבות מי שהופך חולה סיעודי בשלב מוקדם בחייו נאלץ לחיות במצב זה עשרות רבות של שנים.

מסיבה זו, קיים צורך מוגבר בשירותיהן של חברות סיעוד, אשר מסייעות להוריד את הנטל הרב שנופל על משפחתו של החולה הסיעודי.

בנוסף, בחולים מסוג זה קיימת תקווה לשיפור, ולכן יש לשים דגש על שיקום סיעודי, ולא רק סיוע בהתנהלות בחיי היום יום. בד בבד, קיים קושי יחסי לקבל את שירותיהן של חברות סיעוד, שכן החוקים והתקנות החלים בתחום מקילים מאד עם חולים סיעודיים קשישים, ביחס לחולים צעירים.

סיעוד לצעירים
מי זכאי לטיפול סיעודי?

יש להבחין בין שכירת מטפל סיעודי, ובין הזכאות לשכור מטפל סיעודי זר. ראשית ברור שכל אדם שזקוק לשירותי מטפל רשאי לפנות אל חברות סיעוד ולשכור עבור עצמו, על חשבונו, מטפל סיעודי.

אולם, שירותים של מטפל סיעודי ישראלי הם נדירים, חלקיים (לא 24 שעות ביממה) ויקרים בהרבה משל פועל זר. כדי לשכור מטפל זר, יש לעמוד בתנאים שנקבעו בחוק – ואם לא עומדים בהם, העסקת פועל זר היא עבירה פלילית.


ישנן מספר קטגוריות של צעירים הזכאים לקבלת שירותי סיעוד של פועל זר:

1.      נכים שהמוסד לביטוח לאומי קבע כי הם זכאים לקבלת "קצבת שירותים מיוחדים".
2.      נכי כוחות הביטחון או פעולות איבה, אשר וועדה במשרד הביטחון או בביטוח הלאומי קבעה כי הם זכאים לטיפול סיעודי או שיקום סיעודי בהיקף של 17 שעות בשבוע לפחות.
3.      ילד נכה אשר ועדה של הביטוח הלאומי קבע שהוא זקוק לליווי וסיעוד צמוד בביתו או בלימודים.
4.      נכה בשל תאונת עבודה אשר המוסד לביטוח לאומי קבע כי הוא תלוי בזולת או סיעודי.

הזכאות נקבעת על-ידי ועדות רפואיות, לרוב של הביטוח הלאומי. בטרם הוועדה מכריעה מגיע איש מקצוע (אחות, עובדת סוציאליות, רופא וכד'), לבדוק את מצבו של הנכה.
 

כיצד מממנים שירותי סיעוד

גם אם אתם זכאים להעסיק עובד זר בסיעוד, יש צורך למצוא מימון לעלויות הכבדות שגובות חברות סיעוד בשל הצורך להעמיד עובד למשך 24 שעות ביממה.

לרוב, מי שנקבעה זכאותו להעסקת עובד זר, יהיה זכאי גם לתמיכה כלכלית מסוימת בעלות שירותי סיעוד או שיקום סיעודי (לרוב באמצעות קצבות המוסד לביטוח לאומי, או משרד הביטחון לנכי צה"ל).

מעבר לכך, כיום מציעות חברות ביטוח רבות ביטוח סיעודי, שנועד במיוחד לאנשים צעירים. בביטוח זה, תמורת תשלום פרמייה קבועה הנקבעת לפי הגיל והמצב הבריאותי, תובטח קבלת תשלום חודשי קבוע במקרה של הגעה למצב סיעודי.

לרוב, בעלות של כמה עשרות שקלים בחודש ניתן לקנות כיסוי שיבטיח 5,000-10,000 ₪ בחודש.
 

הביטוח הסעודי המשלים עשוי להיות הכרחי, שכן המוסד לביטוח לאומי מציע קצבה חלקית, שלא מכסה את עלויות הטיפול הסיעודי במלואו, וודאי שלא מכסה על אובדן ההכנסה של הנכה והפגיעה בבני משפחתו

12/07/2011    nursingportal.co.il
פורום סיעוד

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר nursingportal.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 nursingportal.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות סיעוד מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסיעוד
מחפשים חברות סיעוד? מלאו את הטופס לקבלת פרטים
אנחנו עובדים עם חברות סיעוד מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!