nursingportal.co.il

סיעוד – החדשות האחרונות בתחום


ביטוח סיעודי הינו ביטוח חיוני שכן עדיף להיות מבוטח עתה לעת זקנה או כאשר נזדקק לסיוע ועזרה מאשר להצטער על כך כי לא חשבנו לטווח רחוק
 
חוק סיעוד ביטוח לאומי ניתן לקשישים סיעודיים אשר איבדו יכולת לתפקד ולבצע פעולות יומיומיות, אך יחד עם זאת גם ניתן לרכוש ביטוח סיעודי באופן עצמאי ולהיות שקטים אם חלילה וחס נזדקק לעזרה. ישנן מספר חברות סיעוד במרכז ובישראל בכלל אשר נחשבות למקצועיות ומנוסות בתחום אשר מעסיקות מטפלים סיעודיים ישראלים או זרים מנוסים, בעלי רישיונות ועוזרות לקבל כל מה שהקשיש זקוק לו ולהמשיך לחיות בשמחה ובביטחה. במאמר זה נסקור מספר חדשות אחרונות בתחום הסיעוד כדי שתשארו עם היד על הדופק ולא תפספסו דבר בנושא.
 
החדשות האחרונות בתחום הסיעוד

להלן מספר חדשות אחרונות וענייניות בתחום הסיעוד בישראל:

  • רפורמת הסיעוד בסכנה ממשית – כך טוען מקורב לסגן שר הבריאות היוצא ליצמן, שכן הרפורמה אשר נועדה להכניס את הטיפול הסיעודי לתוך סל הבריאות כנראה לא תשרוד עתה כאשר הקואליציה בישראל משתנה והחשש הוא כי האוצר יבטל רפורמה זו בשל פחד כי היא כרוכה בהוצאות גבוהות ביותר. החדשות הטובות הן כי רבים מעוניינים לקבל את תיק הבריאות בממשלה הקרובה אז נקווה כי הם כן יעסקו בנושא הסיעוד בישראל וישפרו אותו.

  • ישראל הינה מהמדינות המתקדמות בטיפול בקשישים – אז יש גם חדשות חיוביות בתחום הסיעוד בישראל שכן עולה כי חוק הסיעוד אשר נחקק לפני יותר מ-25 שנים הינו ייחודי אך ורק ל-5 מדינות וישראל היא לא רק אחת מהן אלא המובילה שבהן. מין הנתונים עולה כי החוק מטיב עם 150,000 קשישים אשר יכולים עתה להמשיך ולחיות בסביבה הטבעית שלהם ובביתם הפרטי וכן המדינה כך חוסכת כסף רב אשר חוזר לאזרחים בצורות אחרות של תשתיות, עזרה ועוד. חוק הסיעוד הינו גם מבין החוקים היחידים בישראל אשר אינם סובלים מקיצוצים ועוד לא נמצא חבר הכנסת אשר יעיז להרים ידו להצביע בעד קיצוץ שעות סיעוד לקשיש, בואו נקווה כי זה רק יימשך והקשישים בישראל ימשיכו לחיות באושר ובכבוד.
  • ניצול עובדות זרות בתחום הסיעוד – נכון להיום, מועסקים בישראל כ-60,000 מטפלים סיעודיים זרים כאשר 80% מהם הינן נשים שנשללה זכותן למשפחה, הפרה בוטה ביותר וניצול חד-משמעי. מעבר לכך, מסתבר שכל עובדת כזו נאלצה לשלם 10,000 דולר לקבלת אשרת עבודה אשר זהו סכום גבוה פי כמה מהסכום המותר בחוק. הבאה של עובדות זרות לישראל הינה תעשייה אשר מגלגלת סכום לא מדווח של 40 מיליון ש"ח בשנה וזהו רווח אשר נעשה על גבן של עובדות זרות ממדינות עניות. אז אולי הן עוזרות לקשישים הישראלים לחיות בכבוד ובביטחון אך ללא ספק זוכות ליחס לא הולם וניצול מעמדן.
  • 930,000 ש"ח קנס לחברות ביטוח אשר הפרו הוראות – המפקח על הבריאות במשרד האוצר החליט לקנוס את חברות הביטוח איילון וכלל וזאת בשל הפרה של הוראות בתחום ביטוחי סיעוד ובריאות. מסתבר כי חברות אלו המשיכו לגבות פרמיות עבור ביטוח וזאת למרות שהמבוטחים היו פטורים מתשלום. לכן, אם ברשותכם ביטוח סיעודי חשוב מאוד לעקוב אחר המצב כדי שלא ירמו אתכם ולא תשלמו יותר במידה ואינכם צריכים בכך.
 
אלו הם רק מהחדשות האחרונות והחמות בתחום הסיעוד בישראל, אך אם ברצונכם לקבל פרטים מלאים ונוספים במגוון תחומים ביניהם גם מידע אודות חברות סיעוד בישראל, מטפלים סיעודיים זרים וישראלים, מידע אודות גמלת סיעוד ביטוח לאומי ועוד, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו יישמחו להעניק לכם את כל העזרה, מתן ייעוץ, פרטים מקיפים ואפילו הצעות ייחודיות שלא תמצאו בשום אתר אחר ברשת.
 
תחום הסיעוד יכול להיות מסובך לעיתים ורווי חוקים ותקנות לכן רצוי לפנות לאיש מקצוע מומחה או לביטוח לאומי על-מנת להיות ער בכל הנושאים וכל הזכויות והחוקים כדי שתקבלו את כל אשר מגיע לכם07/10/2013    nursingportal.co.il
פורום סיעוד

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר nursingportal.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 nursingportal.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות סיעוד מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסיעוד
מחפשים חברות סיעוד? מלאו את הטופס לקבלת פרטים
אנחנו עובדים עם חברות סיעוד מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!